Backstory

TÖRTÉNETEK A MÚLTUNKTÓL A NAPJAINKIG.

A Tylenol tragédia - Amerika egyik legrejtélyesebb gyilkosság sorozata.

2016. november 28. 14:12 - Stor!es

 

tylenol4.jpg

 1982 szeptemberében Chicagoban 48 órán belül 7 ember vesztette életét rejtélyes körülmények között. Ez felkeltette a hatóságok figyelmét és megkezdték a nyomozást. Volt is egy közös pont, mindannyian Tylenol extra-strenght gyógyszert vettek be nem sokkal a haláluk előtt. 

1982 szeptember 29 reggelén Adam Janusnak kisebb mellkasi fájdalmai voltak, ezért vásárolt egy üveg Tylenol kapszulát. Be is vett belőle egyet és délutánra már halott volt. A gyászoló család összegyűlt Adamék otthonában, ahol Adam testvére Stanley és Adam sógornője Theresa is vettek be egy tablettát ugyan abból az üvegből, nem sokkal később ők is halottak voltak. A 12 éves Mary Kellerman náthásan ébredt, ezért anyukája adott neki egy Tylenolt, a kislány hamarosan halott volt. tylenol1.jpg

A 31 éves makkegészséges Mary McFarland a házuk előtt esett össze és meghalt. Mary Reiner, aki pár hete született negyedik gyermeke mellett lett rosszul szintén Tylenolt vett be. A hetedik áldozat Paula Jean Prince légiutaskísérő munka közben, a gép fedélzetén hunyt el.

Mindannyiuknál Tylenolt találtak. A laborban megvizsgálták ezeket a tablettákat és a felnyitott kapszulákból szürke kristályos anyag hullott ki. Az anyagot bevizsgálták és kiderült hogy cianid az.

tylenol2.jpg

tylenol3.jpg 

 

 

 

 

 

  A halálesetek országos pánikot indítottak el. Az üzletek levették a polcaikról a Tylenol készítményeket. Az aggódó fogyasztók túlterhelték a kórházak és detoxikálók telefonvonalait. A chicagói rendőrök hangosbeszélőkkel járták az utcákat és figyelmeztették a lakosokat, hogy ne vegyenek be Tylenol tablettákat. A Johnson & Johnson országszerte visszahívta a termékeit. Körülbelül 31 millió üveg volt akkor forgalomban, ennek kereskedelmi értéke több mint 100 millió dollár volt.

Az FBI 110 emberét állította az ügyre, és kiderítette, hogy az 53. számú chicagói műút mentén lévő drogériákban és áruházakban valaki egyszerűen kitette a polcokra a mérgezett üvegeket. Egy, a gyártótól független személy megvásárolta a Tylenolt, cianidot tett a kapszulákba, majd visszajuttatta az üvegeket az üzletek polcaira. Az áldozatoknál megtalált üvegeken túl még 603 üvegben találtak mérget, tehát még akár ennyi áldozat is lehetett volna.

 tylenol5_1.jpgA rendőrségnek volt pár gyanúsítottja, de a tettest soha nem kapták el. A gyanúsítottak között volt Theodore Kaczynski anarchista is, aki Unabomber néven a levélbombáiról híresült el. Kaczynskit végül tisztázták.

James William Lewis (jobbra a képen) azután vált első számú gyanúsítottá, hogy küldött egy levelet a Tylenolt gyártó Johnson & Johnsonnak, amiben 1 millió dollárt követelt azért, hogy abbahagyja a tabletták megmérgezését. A nyomozók végül nem tudták összekapcsolni a mérgezésekkel, James abban az időben New Yorkban élt a feleségével. A Tylenol gyilkosságokkal soha sem vádolták meg. Zsarolás vádjával viszont 20 évre ítélték, amiből 13 évet töltött börtönben, 1995-ben helyezték szabadlábra. 

tylenol6.jpg

A Janus-család hármas temetése.

Hozzászólásban vitassátok meg a történetet, írjátok le észrevételeiteket.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://backstory.blog.hu/api/trackback/id/tr2511997726

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása